Hakkımızda

Roteknik Su Arıtma Sistemleri Marka Logo


VİZYONUMUZ

Arıtma sektöründe kaliteli ürün ve hizmetler ile müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimize daha sağlıklı ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek ürünler sunmak.

HAKKIMIZDA

2008 yılından beri evsel ve endüstriyel su arıtma sektöründe imalat, satış, servis, danışmanlık ve satış sonrası hizmet konularında çalışmalarını sürdüren firmamız 2010 yılında Roteknik Su Arıtma Sistemleri olarak çalışmalarını devam ettirmiş, Ekim 2014 tarihinden itibaren ise mali gücünü artırarak Roteknik Su Arıtma Sistemleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ünvanı ile hizmet vermektedir. 2011 yılında Ar-Ge çalışmaları kapsamında su arıtma cihazlarının daha kaliteli, daha ergonomik, daha sağlıklı ve ulaşılabilir ekonomik düzeyde Türkiye’de üretilmesine yönelik çalışmalarına hız vererek markalaşma hedefi doğrultusunda sürdürülebilir gelişim, üretim ve pazarlama çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. 2012 yılında almaya hak kazandığı CE, TS EN ISO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ve TS EN ISO-14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgeleri ile gerek ürün kalitesi, servis sonrası hizmet ve gerekse çevreye verdiği önemi belgelendirmiştir.

Hedef ve Politikalarımız;

–         Kaliteli, sağlıklı ve lezzetli içme suyunu üretmek

–         Satış, servis hizmeti ve satış sonrası teknik destek ile müşteri memnuniyetini sağlamak

–         Uygun fiyat politikası ile her kesime hizmet sunmak

–         Ar-Ge çalışmaları ile sürdürülebilir gelişim sağlamak

–         Arıtma sektöründe saygın ve bilinen marka olmak

Ar-ge çalışmalarına önem vermemiz kalite konusundaki hassasiyetimizin bir göstergesidir. Kalitesine inandığımız güvendiğimiz ürünlerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak temel hedeflerimiz arasındadır.

Firmamız her departman görev tanımları içinde sorumluluklarının bilincinde olarak üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır.

Ürünlerimize sahip çıkmak satış sonrası müşterilerimizin yanında olmak satış politikamızın temelini oluşturmaktadır.

Uygun fiyat politikamızla kalitesine güvendiğimiz ürünlerimiz ve satış sonrası hizmetlerimizle piyasada saygın marka olmak ve su arıtma teknolojilerinde kalitede, fiyatta ve servis hizmetlerinde lider olmak RoTeknik Su Arıtma Sistemleri’nin temel hedefidir.

Neden Su Arıtma ?

Bilindiği üzere ülkemizde temiz içme suyuna ulaşmak her geçen gün zorlaşmaktadır. Nüfus artışına paralel olarak kaliteli içme suyu rezervleri azalmakta bunun yanı sıra çevre kirliliğinin her geçen gün artması ile birlikte bu kirlilik sulara geçmekte ve bu da içilebilir su rezervlerinin azalmasında bir başka etken olmaktadır. Büyük şehirlerde şebekeye verilmeden önce içme ve kullanım sularının arıtılmasına rağmen gerek şebeke hatlarının eski olması ve gerekse şebekeye dışarıdan kirleticilerin sızma ihtimali evlerimize ulaşan suyun içilebilir olmasında ciddi şüpheler uyandırmaktadır. Bunu suların kesilip bir müddet sonra yeniden akmaya başladığı zaman ilk gelen suyun gözle görülebilir kirliliğinden rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Ayrıca arıtılan şehir şebeke suları şebeke hattına verilmeden önce klorlanmaktadır. Klor suyun tadını, kokusunu hatta görüntüsünü bozmakla birlikte suyu içimi neredeyse mümkün olmayan kimyasal katkılı bir sıvı haline getirmektedir.

Şebeke sularının içilebilir durumda olmaması tüketiciyi damacana suyu kullanmaya yönlendirmiştir. Bu yöntem ekonomik olmamakla beraber ciddi tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Bu tehlikeler;

1-Damacanaların suyun taşınmasına depolanmasına uygun olmayan madde kullanılarak imal edilmesi. Damacanaların kanserojen madde içerebilen ham maddelerden üretilmesi.

2- Damacanaya doldurulan suların son kullanıcıya ulaşmasına kadar geçen sürenin kontrolünün yapılmaması. Bu süre içerisinde suda bakteri üreyebilir.

3- Kontrolsüz taşıma, depolama, aktarma, gün ışığına maruz kalma gibi suyun yapısını bozabilecek ortamlara maruz bırakılması.

4- Damacanaların belirli bir kullanım sonrası atılması gerekmekte olup bunun kontrolünün yapılamaması. Daha önceden farklı amaçlarla kullanılmış hammadde ile damacana üretilmesi ve bunlar gibi daha bir çoğunu sayabileceğimiz tehlikeler son günlerde medyaya yansımakta olup kamuoyunun gündeminden düşmemektedir.

Reverse Osmosis Sistemi

Şehir şebeke suyunun içilebilir olmaması, aynı zamanda taşıma damacana suyu kullanımının zahmetli olması, sağlık açısından tehlikeler içerebilmesi tüketiciyi hem ekonomik hem de sağlıklı içme suyuna ulaşma konusunda yeni arayışlara yöneltmiştir. Bu noktada Amerika Savunma Bakanlığı tarafından denizaltılarda tuzlu sudan içme suyu üretimi sağlayan Reverse Osmosis Sistemlerinin evsel kullanıma uygun hale getirilmiş hali olan ev tipi tezgah altı su arıtma sistemleri devreye girmiştir.

İçme suyuna ulaşmanın zorluğunu fark eden bazı firmalar 2000’li yıllardan beri su arıtma cihazlarının satışını yapmakta ve ülkemizde ortalama aylık su arıtma cihazı satışının 25-30 Bin adet olduğu tahmin edilmektedir. Ortalama 1000 TL ile 1500 TL arasında satılan su arıtma cihazları artık beyaz eşya statüsünde ciddi bir piyasa oluşturmuştur.

Bu firmalar tüketiciye ulaşmak konusunda üç farklı satış uygulaması içindedir.

A)              Kapıdan kapıya tanıtım yaparak

B)               İnternet kanalıyla

C)               Gros market ve yapı marketleri kullanarak

Su arıtma cihazı satışı yapan firmaların bu dağıtım kanallarıyla yaptıkları ciroya karşılık ambalajlı içme suyu pazarına baktığımızda Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Fedarasyonu’nun verilerine göre 9.3 milyar litrelik tonaj ve 3.4 milyar dolarlık ciro ile çok daha büyük bir pazar payına sahip olduğu anlaşılmakta ve içme suyu pazarının her geçen gün daha da artarak büyüme göstereceği öngörülmektedir.

Roteknik Su Arıtma Sistemleri olarak su arıtma sektöründe tüketiciye ulaşacak en gerçekçi, saygın ve ciddi dağıtım kanallarına sahip  Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, Vestel gibi firmalar bu sektöre girdiklerinde gelecekte bu pazarın lideri konumunda olacaklarını düşünmekteyiz.

Günlük ortalama 10 Litre su tüketimi olan bir aile senelik 180 damacana su kullanmakta ve senelik 900 TL ile 1350 TL arasında bedel ödemektedir. Reverse osmosis su arıtma sistemleri bir yıl gibi kısa bir sürede yapılan yatırımı amorti etmekte ve bu süre sonrasında sadece filtre değişim maliyeti ile güvenilir, sağlıklı ve ekonomik içme suyu konforunu sağlamaktadır.

Filtre değişimlerinin zamanında yapıldığı sürece kaliteli ve sağlıklı içme suyuna ulaşmanın en ekonomik ve akılcı yolu Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi kullanmaktır.

Her geçen gün büyüyen su arıtma piyasası çok yakın zamanda beyaz eşya firmalarının da ürün portföyüne su arıtma cihazlarını eklemesiyle birlikte daha da büyüyecek olup zamanla hemen her evde su arıtma cihazı standart eşyalar arasında yerini alacaktır

ROTEKNİK Su Arıtma Sistemleri

AQUASET Su Arıtma Cihazlarının Tasarımı ve Genel Özellikleri:

“Sağlık için, Sağlıklı su için.” sloganıyla yola çıkan Roteknik Su Arıtma Sistemleri tarafından tasarlanarak üretilen AQUASET Inoks Su Arıtma Cihazları hem dayanıklı paslanmaz şık kabini hem de kullanılan 1. Sınıf filtreleri ile sağlıklı su üretimini en ekonomik şekilde sağlamaktadır. Aquaset su Arıtma Cihazı hem kullanılan Amerikan filtre takımı, hem de inoks kabin içerisinde kullanılan parçaları, çelik genleşme tankı, hat alma aparatları ve mutfak tezgahı üzerine montajı yapılan lüks musluğu ile dayanıklılığı, şıklığı ve tasarımıyla kalite standartlarının ötesinde bir sistemi bünyesinde barındırmaktadır.

Aquaset su arıtma cihazlarının tasarımında Amerikan Omnipure filtre sistemi kullanılmıştır. Filtrelerde kullanılan karbon Hindistan cevizi (coconut) bazlı olup üstün filtreleme kapasitesine sahiptir.

Arıtma sisteminin kalbi niteliğindeki membran filtre 75 GPD (Galon/Gün) kapasiteli Amerikan DOW Filmtec membran olup yüksek  filtreleme kapasitesi ile diğer kirleticilerle birlikte bakteri ve virüsleri de atık bölümünden dışarı atarak güvenli içme suyu üretilmesini sağlar.

Membran filtreden çıkan ham su saflığa yakın olup içimi güzel değildir. Beşinci aşama Amerikan Omnipure Post Karbon Filtre ile su bu hamlıktan çıkarak içimi hoş bir hale gelir.

6. Aşama Alkaminera Filtre ile suyun mineral seviyesi ve pH değeri artırılarak vücudumuzdaki hücrelerin kullanabileceği yapıda mineralli ve alkali su elde edilmiş olur.

Aquaset su arıtma cihazı dahili 8 litre genleşme tankı ile depolama için kabin haricinde başka bir yer işgal etmez, tezgah altında az yer kaplar, arıtılmış suyu taze tutarak bünyesindeki diyafram sistemi ile musluğa iletir.

Diğer arıtma cihazlarında olmayan dahili basınç düşürücü aparat ile yüksek basınçlı şebeke sularına karşı cihazı ve filtreleri koruyarak olabilecek herhangi bir su kaçağını ve su baskınlarını önler.

Aquaset Inoks Su Arıtma Cihazı karmaşık ve kompleks yapılı diğer su arıtma cihazlarının aksine basit tasarımı, ergonomik kullanım sağlayan dayanıklı kabin yapısı ve kullanılan malzemelerin kalitesi ile satış sonrası sorunsuz çalışacak şekilde dizayn edilmiş olması; gerek filtre değişimi ve gerekse olabilecek herhangi bir sorun sırasında kolay ve hızlı müdahale edilebilecek şekilde tasarlanmış olmasıyla diğer su arıtma cihazlarından farkını ortaya koymaktadır.

Aquaset Inoks Kabinli Su Arıtma Cihazının tasarımında gereksiz filtre kullanımından kaçınılmış, satış sonrasında da tüketicinin kaliteli ve sağlıklı içme suyuna en ekonomik şekilde ulaşmasını sağlayarak sürekli bir tüketici memnuniyeti hedeflenmiştir.