AQUASET RT-SF10-03 DAİRE GİRİŞİ ÜÇLÜ YUMUŞATMA SİSTEMİ


Daire girişi için tasarlanmış su yumuşatma sistemi kullanılan tüm suyu yabancı maddelerden, kireç klor ve sertlik verici kimyasal maddelerden suya kötü tat ve koku veren kirleticilerden arındırarak suyu yumuşatmak için kullanılır. Dairenizdeki tüm su tesisatının boruları, vanaları, bağlantı parçalarını, musluk ve armatürleri, kalorifer peteklerini, suyla çalışan beyaz eşyaları korur.

220,00 

Daire girişi için tasarlanmış su yumuşatma sistemi dairenizde kullanılan tüm suyu yabancı maddelerden, kireç klor ve sertlik verici kimyasal maddelerden suya kötü tat ve koku veren kirleticilerden arındırarak suyu yumuşatmak için kullanılır. Dairenizdeki tüm su tesisatının boruları, vanaları, bağlantı parçalarını, musluk ve armatürleri, kalorifer peteklerini, suyla çalışan beyaz eşyaları korur. Oluşabilecek korozyonu önleyerek daha uzun ömürlü olmalarını sağlar. Suyun sertliği giderildiğinden duş aldığınızda saçlarınızı ve cildinizi kireçli ve klorlu suyun oluşturabileceği zararlardan korur. Isıtma sisteminde kullanılan suyun sertliği azaldığından ısınma giderlerini düşürerek ekonomik kazanç sağlar. Kullandığınız sabun ve deterjanların çözücü etkilerini artırarak temizlik giderlerinizi düşürür. Kuyu suyu kullanan yerler için kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.
Sipariş verirken tesisatınızın boru çapına uygun ölçüde sistem siparişi vermeniz bağlantıların yapılması açısından önemlidir. Farklı boru çapları için farklı ölçülerde yumuşatma sistemleri mevcut olup ihtiyaca uygun dörtlü-beşli sistemler tasarlanabilmektedir.
Daire Girişi Yumuşatma Sisteminin Filtre Özellikleri ve Kullanım Süreleri :
1. AŞAMA: 10” 5 Micron Sediment Filtre (Ön Tortu Filtrasyonu) 0 polipropilen: Sularda askıda bulunan katı maddeler (tortu, kum, çamur vs.) bulanıklık oluşturur. Askıdaki katı maddelerin oluşturduğu kirliliği ve bulanıklığı gidermek için kullanılan bu filtreler suda bulunan her türlü Partiküller, Kir, Tortu, Kum ve diğer kaba kirleticileri filtre ederek suyu berraklaştırır.
Paslanmaz çelik yıkanabilir filtre belirli aralıklarla yıkanması yeterlidir. Değiştirilmesi gerekmez. Yıkama sırasında çelik filtre gözeneklerinin zarar görmemesine dikkat ediniz.
5 Micron sediment ve ip filtrenin yılda bir kere değiştirilmesi tavsiye edilir.  Kuyu suyu kullanıyorsanız veya şebeke suyunuzda gözle görülür derecede bulanıklık mevcutsa diğer filtrelerin korunması için altı ayda bir değiştirilmesi yararınıza olacaktır.
2. AŞAMA: 10” GAC Granül Aktif Karbon Filtre: Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve suyu klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.
Yılda bir kere değiştirilmesi tavsiye edilir.
3. AŞAMA: 10” Blok Karbon Filtre: Klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddeleri filtreleyerek suyu kimyasal maddelerden arındırır.
Yılda bir kere değiştirilmesi tavsiye edilir.
Bu sistemi kullanmanız size ne kazandıracak?
1.       Tüm musluklarınızdan her zaman tertemiz su akacak şebekeden gelen çamurlu su görüntüleriyle karşılaşmazsınız.
2.       Evinizde kullandığınız suyla çalışan tüm sistemlerinizi koruyarak daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
3.       Kuyu suyu kullanıyorsanız mutlak kullanmak zorundasınız.
4.       Depo kullanıyorsanız zamanla deponun tabanına çöken tortuları ve pislikleri filtre etmiş olursunuz.
5.       Suyunuz daha yumuşak olacağı için ısıtmada civarında tasarruf sağlarsınız.

Cihaz Tipi

Daire Girişi Üçlü Su Yumuşatma Sistemi

Havuz Tipi

10” Şeffaf Havuz

Filtre Çeşidi

1. Aşama: 10” Paslanmaz Çelik Yıkanabilir Filtre, 10” 5 Micron Sediment Filtre, 10” İplik Filtre Kullanılabilir, 2. Aşama : 10” GAC Granül Aktif Karbon Filtre, 3. Aşama: 10” Blok Karbon Filtre, İhtiyaca göre farklı filtreler kullanılabilir

Basınç Dayanımı

Max. 8 Bar

Giriş Çıkış Ölçüleri

¼”, ¾”, 1”

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Be the first to review “AQUASET RT-SF10-03 DAİRE GİRİŞİ ÜÇLÜ YUMUŞATMA SİSTEMİ”

There are no reviews yet.